Každý z nás má právo na lásku a to nie len ak je mladý, ale aj keď už nie je práve najmladší…Problémom môže niekedy byť nepochopenie zo strany rodiny. Rodičia, ktorí vstupujú vo vyššom veku do nového partnerstva, pochopenie u zväčša dospelých detí. Je to situácia zvláštna, vidieť jedného zo svojich rodičov prejavovať náklonnosť k pre nich k cudziemu človeku. Je pre nich častokrát zvláštne vidieť, ako ich otec alebo matka majú partnera, ktorý ich pobozká, či inak prejavuje city. Niekedy sa teda stáva, že ľudia v pokročilom veku majú problém sa zdôveriť svojim deťom o tom, že majú vzťah. Láska v zrelom veku sa príliš nelíši od tej, ktorú zažívame, keď sme mladí, aj keď samozrejme nie všetky veci sú rovnaké, nakoľko už sme zrelší a nerobíme bláznovstvá ako za mladi. ročníkov. V zrelšom veku už ide krása bokom, aj keď sympatie sú samozrejme stále dôležité. Avšak dôležitejšie je vzájomné pochopenie, porozumenie a pocit, že sa máte s tým druhým dobre. To, čo partneri v zrelom veku musia rešpektovať, sú možné zdravotné či iné obmedzenia, avšak prejavy lásky sú častokrát rovnaké ako u mladých.
Zrelí ľudia vedia, že majú oveľa menej času ako tí mladší, a preto si spoločné momenty viac užívajú. Snažia sa spoločné momenty prežívať pokojne a s ohľadom na vek a zdravý nadhľad. Výhodou zrelého veku je, že človek býva vo svojich očakávaniach oveľa reálnejší. Má totiž viac skúseností, očakáva sa, že za svoj život už niečo vo vzťahovej oblasti zažil. Ľudia potom hľadajú nového partnera opatrnejšie, vedia väčšinou čo už chcú a naopak čo nechcú. Najmä harmonický, dlhoročný vzťah je plný porozumenia bez slov, dôverného poznania zvykov aj jeden druhého navzájom.
Dôležitou radou je nebáť sa či už svojho okolia alebo svojej rodiny, najmä detí. Je to váš život a preto si netreba pokaziť možnosť byť ešte šťastným a zdieľať pekné momenty vo vzťahu. Ak sa jedná o deti, tým treba situáciu trpezlivo vysvetliť, tak aby sa necítili dotknutí a aby pochopili, že ešte máte právo na šťastie.